Skip to content Skip to navigation

ELEKTRISKĀS AUTOMAŠĪNAS: tagadne vai nākotne?

DOMA PAR FIAT
Fiat tic elektromobiļa nākotnei un plāno krasi samazināt Fiat vidējo CO2 izmešu daudzumu uz ceļa līdz nullei. Tāpēc Ženēvas autoizstādē Fiat prezentēja jauno Fiat Centoventi — elektrisko konceptauto, kas atgādina kompaktāko krosoveru dizainu un liek pamatus tam, kāds varētu būt nākotnes auto. Transportlīdzeklis, kas koncentrējas uz elektrisku un ilgtspējīgu mobilitāti ar nulles emisijām. Galvenā dizaina iezīme ir platforma, kas ļauj tajā ievietot vairākus akumulatoru blokus. Katrs komplekts piedāvā 62 jūdžu darbības rādiusu ar līdz pat 310 jūdzēm sasniedzamu, izmantojot modulāro sistēmu.

Fiat elektriskā nākotne ir saistīta ne tikai ar Fiat Centoventi, bet arī ar jauno Fiat 500 elektrisko modeli, kas debitēja 2020. gada martā. Šis modelis darbosies tikai ar akumulatoru, pārejot no benzīna un dīzeļdzinējiem.

CEĻOJUMS UZ ELEKTRIJU

Runājot par elektromobiļiem, mēs parasti runājam arī par nākotni. Patiešām, šķiet, ka daudzas valstis arvien vairāk tic šāda veida automašīnu priekšrocībām, pieņemot stimulēšanas programmas elektromobiļu iegādei. Elektriskā automašīna ir viena no galvenajām tendencēm automobiļu rūpniecībā, galvenā sastāvdaļa, kas piesaista ikvienu interesi.
Bet kas ir elektromobilis, un kāpēc tas ir tik svarīgi?
Elektriskā automašīna ir gluži vienkārši automašīna, kas izmanto elektrību, izmantojot uzlādi, nevis benzīnu vai citas automašīnās parasti izmantotās degvielas. Atšķirībā no hibrīdautomobiļiem, elektriskajām automašīnām nav piesārņojošas ietekmes. Pat motora trokšņa nav, bet ir ieviests pienākums ražotājiem aprīkot elektromobiļus ar skaņas sintezatoriem, lai brīdinātu gājējus par to ierašanos.
Elektromobilim tiek lietots arī saīsinājums BEV (Battery Electric Vehicle), jo automašīna tiek uzpildīta, uzlādējot akumulatorus, izmantojot elektroenerģiju no elektrotīkla vai citām sadales sistēmām. Uzlāde var notikt, izmantojot visā valstī izvietotās uzlādes stacijas vai mājas elektrības kontaktligzdu.
Elektromobiļa uzlāde ir vienkārša, un to var veikt jebkurā vietā, kur ir kontaktligzda vai uzlādes stacija. Publiskās uzlādes stacijas ir pieejamas arī degvielas uzpildes stacijās, autostāvvietās, restorānos, viesnīcās un citās vietās.
Elektrisko transportlīdzekļu uzlādes laiki ļoti atšķiras atkarībā no uzlādes veida, jaudas un akumulatora jaudas.

ELEKTRISKĀS AUTOMAŠĪNAS: LABĀK JUMS UN VIDEI

Elektriskie automobiļi piedāvā vairākas priekšrocības gan personiskā, gan vides ziņā, īpaši praktiskā ziņā. Tālāk mēs mēģinām tos apkopot dažos soļos.

1. Brīva pieeja ierobežotas satiksmes zonām.
Elektromobiļi, kas nerada piesārņojumu, dažos pilsētu centros var piekļūt bez maksas.
2. Samazinātas degvielas izmaksas
Uzlāde ar elektrību ir daudz lētāka nekā jebkura cita degviela, kas ir līdz pat trīs reizēm mazāk nekā citu degvielu.
3. Braukšanas vieglums
Elektromobilis ir lieliski piemērots braukšanai pilsētā, nodrošinot jums šķidru paātrinājumu.
4. Komforts
Elektromobilis gandrīz nerada troksni un piedāvā relaksējošu vidi, kas ievērojami samazina braukšanas stresu.
5. Apkope
Elektromobiļu mehānika, sākot no dzinēja līdz transmisijai, ir daudz vienkāršāka nekā tradicionālajam auto, jo tajā ir mazāk detaļu un mazāk uzpildāmo šķidrumu. Pateicoties reģeneratīvajai bremzēšanai, pat bremzes tiek izmantotas mazāk nekā tradicionālajās automašīnās.

IZMAKSAS UN UZLĀDĒŠANAS LAIKS

Elektromobiļu akumulatoru uzlādes laiks mainās atkarībā no akumulatora veida un tā, kā tas ir pievienots elektrotīklam.
Viens no galvenajiem izaicinājumiem automobiļu ražotājiem, kuri interesējas par elektriskajiem automobiļiem, ir akumulatoru izpēte un izstrāde, kas nodrošina darbības attālumu un ātru uzlādi. Mūsdienu elektromobiļu akumulatori, pārsvarā litija (Li) akumulatori, ir diezgan izturīgi.
Publisku uzlādi var veikt, izmantojot uzlādes stacijas, vai, ja vēlaties veikt uzlādi no mājām, to var veikt vai nu ar vadu tieši no strāvas kontaktligzdas, vai ar uzstādītu uzlādes sienas kastīti, un izmaksas tiek segtas jūsu elektrības rēķinā. Vidēji elektrotīkla hibrīda transportlīdzeklis var nobraukt aptuveni 15 jūdzes pēc pusotras stundas uzlādes, bet ar pilnu jaudu pēc astoņu stundu uzlādes.

UZLĀDĒŠANĀS PIRKSTIEM

Parasti elektrisko automašīnu uzlādes laiki ir atkarīgi no to jaudas. Un galvenokārt par uzlādes jaudu (kW) un automašīnas lādētāja maksimālo jaudu.
Vienkāršākais un visizplatītākais veids, kā uzlādēt elektromobili, ir pieslēgt to parastajam elektrotīklam, taču, lai iegūtu ātrākas uzlādes metodes, elektromobiļa īpašniekam ir nepieciešama piekļuve sienas kastēm un uzlādes stacijām.
Wallbox attiecas uz iespēju mājās vai darba vietā uzstādīt ierīci, kas spēj ātri uzlādēt automašīnu.
Ātrās uzlādes stacijas atrodas stratēģiskās pilsētas vietās, pilsētas centrā vai netālu no tūrisma objektiem un iepirkšanās centriem. Viņiem ir ļoti liela jauda, sākot no 50 līdz 150 kW.
Elektromobiļus sabiedriskās vietās var uzlādēt, izmantojot maiņstrāvu (2. un 3. režīms) vai līdzstrāvu (4. režīms). Mode 2 kabelis parasti tiek piegādāts kopā ar elektrisko transportlīdzekli, un to var izmantot, lai izveidotu savienojumu ar dažiem publiskiem uzlādes punktiem.
Elektromobiļa uzlādei nav iepriekš noteikta laika. Tas var ilgt pusstundu vai pat 12 stundas atkarībā no transportlīdzekļa akumulatora kWh, kā arī atkarībā no uzlādes punkta un automašīnas lādētāja jaudas. Uzlādes laiku ietekmē arī ārējās vides temperatūra un akumulatora stāvoklis/degradācijas līmenis. Iespējams, ka uzlādes ātrums ne vienmēr ir nemainīgs laika gaitā: kad ir sasniegts aptuveni 80% slieksnis, uzlādes jauda var samazināties.

NĀKOTNE IR TUVĀK

Fiat nākotne arvien vairāk ir elektriska. Patiešām, elektrizējoši. 2020. gads būs Fiat pagrieziena punkts. Oriģinālā itāļu pilsētas automobiļa nulles izmešu variants iezīmē Fiat zīmola jaunas nodaļas sākumu. Uzņēmums nesen paziņoja par solidaritātes līgumu pagarināšanu līdz 2019. gada beigām, lai sagatavotu ražošanas līnijas jaunajam auto.
Jaunais elektriskais Fiat 500 debitēja 2020. gadā. Tas būs pilnīgi jauns modelis, kas darbosies tikai ar akumulatora enerģiju un neizmantos tradicionālos benzīna un dīzeļdzinējus. Elektriskais Fiat 500 tiks ražots Mirafiori rūpnīcā Turīnā un tiks aprīkots ar Samsung izstrādātajiem akumulatoriem.

Fiat GOe LIVE
Fiat GOe LIVE

Discover all the advantages of an electric car with Fiat GOe LIVE app, tracking the driving behavior of any car and comparing it to the New Fiat 500. Estimate the cost of each trip and find out the total savings you could get with the New Fiat 500.

Jauns 500

Ikona, kas ir iedvesmojusi pārmaiņas kopš 1957. gada, tagad ir gatava aizvest jūs nākamajā desmitgadē ar unikālām funkcijām.
ATKLĀJIET VAIRĀK
Fiat Answers

Fiat atbildes

Skatieties visas Fiat radītās video tabletes, lai novērstu visas šaubas par elektrisko.
ATKLĀJIET VAIRĀK
Fiat electric hub

Fiat elektriskā rumba

Atklājiet, ko nozīmē elektrība, noskaidrojiet visas savas šaubas un uzziniet ar to saistītos ieguvumus un ekonomiskos stimulus.
ATKLĀJIET VAIRĀK