Skip to content Skip to navigation

Autonomija un akumulatora uzlāde

Autonomija

Līdz 320 km* (pēc WLTP kombinētajā ciklā).

Uzziniet, kā ar pilnībā elektrisko Fiat 500 nokļūt vēl tālāk!

1. Vai elektriskais transportlīdzeklis joprojām nozīmē zemākas degvielas izmaksas?

Elektriskā uzlāde mājās, izmantojot Wallbox, var būt daudz lētāka nekā benzīna vai dīzeļdegvielas transportlīdzekļa vadīšana.

2. Vai elektrisko transportlīdzekļu uzturēšana ir dārgāka?

EV mehānika ir daudz vienkāršāka nekā tradicionālajai automašīnai, jo tajā ir mazāk kustīgu komponentu un mazāk šķidrumu, kas jāuzpilda vai jānomaina apkopes laikā. Pateicoties reģeneratīvajai bremzēšanai, pat bremzes tiek izmantotas retāk nekā tradicionālajās automašīnās, tāpēc tās kalpo ilgāk.

3. Vai EV var iebraukt zemas emisijas un sastrēgumu zonās?

Daudzas pilsētas darbojas vai ievieš savas satiksmes shēmas. Parasti elektromobiļi ir atbrīvoti no šādām shēmām, jo tie nerada nulles izplūdes emisijas. Ir svarīgi pārbaudīt informāciju par jebkuru vietējo shēmu, jo, iespējams, jums būs jāreģistrē savs EV un dažos gadījumos jāmaksā neliela vienreizēja maksa, lai saņemtu atbrīvojumu.

4. Vai EV ir grūtāk vadīt?

Tieši otrādi! EV ir lieliski piemērots braukšanai pilsētā. Izmantojot reģeneratīvās bremzēšanas funkciju, jūs varat gandrīz braukt ar vienu kāju, un jūs saņemat skaņu, ko rada tūlītējs paātrinājums.

5. Vai EV ir ērti vadīt?

Elektriskās automašīnas brauc vienmērīgi, jo tām nav pārnesumu, turklāt tās rada ļoti maz trokšņa. Rezultāts ir relaksējoša vide, kas ievērojami samazina braukšanas stresu.

6. Kas man ir jāuzlādē mājās?

Lai gan ir iespējams pieslēgt mājsaimniecības 3 kontaktu kontaktligzdai, šī metode nav ieteicama, jo tā var pārslogot jūsu mājas elektroinstalāciju (tai ir nepieciešams arī papildu 2. standarta režīma uzlādes kabelis). Drošākais un ekonomiskākais veids, kā uzlādēt savu EV, ir pievienot to profesionāli uzstādītam Wallbox lādētājam, izmantojot Single-Phase Mode 3 uzlādes kabeli, kas iekļauts jūsu elektriskā Fiat komplektācijā. Wallbox uzlādes ātrums ir 7,4 kWh, kas ir trīs reizes lielāks par mājas strāvas kontaktligzdas ātrumu. Izmaksas par uzlādi mājās atšķiras atkarībā no enerģijas piegādātāja, kas ļauj jums iepirkties un vienmēr padara to lētāku, nekā izmantojot publiskos uzlādes punktus, kur tarifi ir fiksēti.

7. Kādas ir uzlādes iespējas, atrodoties ceļā?

Ir vairāki publisko uzlādes staciju veidi: ātro uzlādes staciju jauda ir no 7 kW līdz 22 kW, savukārt ātrās uzlādes staciju jauda ir no 50 kW līdz pat 350 kW, ļaujot 80% uzlādēt 30 minūtēs vai mazāk. Tos izmantoja galvenokārt automaģistrāļu servisos, taču tie kļūst arvien izplatītāki, piemēram, lielveikalos un pilsētas autostāvvietās. Ir daudz uzlādes punktu operatoru. Dažos gadījumos var vienkārši vilkt ar kredītkarti, lai iekasētu maksu, savukārt citi var lūgt reģistrēties viņu viedtālruņa lietotnē un dažos gadījumos iepriekš ielādēt kontā līdzekļus.

8. Cik tālu pilnībā elektriskais Fiat 500 var aizbraukt ar pilnu uzlādi?

Lielāko akumulatoru 42 kWh 118 ZS All-Electric Fiat 500 versijām ir iespaidīgs oficiālais kombinētās lietošanas diapazons 199 jūdzes (WLTP kombinētais cikls). Viņu oficiālais pilsētas izmantošanas diapazons ir pārsteidzošs 285 jūdzes (WLTP pilsētas cikls). Pilnelektriskā Fiat 500 mazākās akumulatora 24 kWh 93 ZS versijas joprojām nodrošina ļoti izmantojamu kombinētās lietošanas diapazonu — 118,1 jūdzes (WLTP kombinētais cikls) un 159,7 jūdzes, izmantojot pilsētu (WLTP pilsētas cikls).

PĀRIETIES UZ JAUTĀJUMIEM UN ATBILDES